Značky

ALFREDO
ALFREDO

Alfredo - německá kvalita V Itálii, zemi proslavené skvělými kávami je obtížné si vybrat jen jednu. Každému vyhovuje něco jiného a každého osloví jiná značka. A v tomto zjevně nekonečném výběru kávových značek vystupuje další jméno - Alfredo.

BRITA
BRITA

Filtre na vodu Brita

DALLMAYR
DALLMAYR

Dallmayr - mnichovská lahůdka Na historii jsou všechny společnosti patřičně hrdé. Bohatá historie se automaticky pojí se zkušenostmi, tradicí, pokrokem a zcela jistě is kvalitou výsledného produktu. Kvalita ověřená časem je to, co dokáže udělat dobré jméno. 

ILLY
ILLY

Začalo to v roce 1933, kdy Francesco Illy založil Illycaffè. Avšak prvním velkým krokem byl vynález tzv. illetty. Šlo o první vysokotlaký stroj na espresso, který pracuje na patentovaném systému oddělení ohřívání vodou a tlaku. Jeho metody tlakového balení mu v konečném důsledku zajistily export do Nizozemska a Švédska již kolem roku 1940.

JACOBS
JACOBS

Nepatří mezi nejstarší, ale její historie je stejně důležitá a pestrá jako u jiných. Všechno to začalo v roce 1895, kdy Johann Jacobs položil první základy dnes již mohutné společnosti v Brémách. Jen šestadvacetiletý syn farmáře si otevřel obchod s lahůdkami, mezi kterými si našla místo i káva, která ho v blízké budoucnosti tak proslavila. Stal se jedním z prvních maloobchodních prodejců kávy.

JULIETTA
JULIETTA

POSTUP ZPRACOVÁNÍ ČERSTVO PRAŽENÉ KÁVY JULIETTA

Zelená káva jako surovina, ať už pochází z vlastní plantáže našeho dodavatele čerstvě pražené kávy nebo ne, se před pražením kontroluje v laboratoři, zda vyhovuje předepsaným normám a zda její kvalita se shoduje s deklarovanými údaji. Z respektu a úcty ke kávě výrobce používá k pražení moderní a pokročilou techniku od firmy Coffee-Tech Engineering. Výsledky a pražící profily získané na laboratorní pražírně se aplikují pak do větší, komerční pražírny. I po upražení je káva kontrolována. Odebrané vzorky se degustují (cupping) a měří se při nich stupeň pražení (Agtron), případně pH.

KIMBO
KIMBO

ZNAČKA KIMBO byla zrozena ve městě Neapol, již tehdy známému díky svému umění výroby kávy. Začalo to už před více než 50 lety, kdy tři bratři - Francesco, Gerardo a Elio Rubinovi - začali spolu pražit kávu v otcově staré pekárně.

LAVAZZA
LAVAZZA

KÁVA LAVAZZA je káva s dlouholetou historií, která sahá až do roku 1895, kdy Luigi Lavazza otevřel malý obchod s potravinami v Turíně v Itálii. Vyráběl praženou kávu, mícháním kávových zrn různého druhu a původu, vytvářel nové vůně a chutě, které si získávaly stále více oblíbenců. Už tehdy chtěl být ve všem co dělal nejlepší. Kdyby tak věděl, že se mu to nakonec podaří, a že jeho práce velmi rychle přinese "ovoce úspěchu."

LUCAFFÉ
LUCAFFÉ

Společnost byla založena v roce 1996 na březích Gardského jezera mužem jménem Gian Luca Venturelli. Společnost začala rapidně narůstat a začaly se rozšiřovat metody zpracování, pražení i balení. V roce 2004 se pražírna přesunula do Carpanedola nedaleko jiné společnosti řízené Gianem Lucem Vertunellim, která funguje pod jménem La Piccola. Jejich spolupráce přinesla úspěch jedné i druhé straně.

MAURO
MAURO

Caffé Mauro - káva z jižní Itálie

Tentokrát se za kávou přesuneme do jižní Itálie, do Reggio Calabria. Právě zde se před více než šedesáti lety začaly rozvíjet nápad a myšlenka dalšího neúnavného podnikatele.

MOTTA
MOTTA

Renomovaný taliansky výrobca širokého sortimentu príslušenstva ku kávovarom.

MUSETTI
MUSETTI

KÁVA MUSETTI .Italské kávy jsou špička. Jsou známé ve světě a zastávají přední místa ve více žebříčcích. Už jsme měli italskou kávu s přívlastkem nejdelší tradice, kávu s nejvyšší kvalitou, kávu proslavenou svojí výjimečností a originalitou či kávu která svým úspěchem neohroženě triumfuje ve světě.

NESTLÉ
NESTLÉ

Kávu Nescafé zná nespočet lidí a určitě se nachází i ve vaší domácnosti. Přestože je oblíbená mezi mnoha, její historie a kariérní postup zůstávají pro většinu skryté. Pojďme si tedy spolu projet cestu, po které postupovala jedna z nejznámějších běžných kávových společností.

PELLINI
PELLINI

KÁVA PELLINI - značka založená rodinou Pellini, jejíž vášeň pro kávu vzkvétala po generace. Tato vášeň přerostla do zánětu pro věc a Pellini se všemi možnými způsoby pokoušela vylepšit kvalitu své kávy. Právě tuto kvalitu vědí lidé ocenit celosvětově, což způsobilo značný růst společnosti, ať už z hlediska distribuce ve světě, nebo oblíbenost v domácí Itálii.

POPRADSKÁ KÁVA
POPRADSKÁ KÁVA

POPRADSKÁ KÁVA nabízí široký výběr druhů káv, ať už jde o mleté kávy, zrnkové kávy, instantní kávy či dokonce bezkofeinové kávy.

Špičkou mezi mletými kávami je káva Extra speciál vyrobená ze 100% zrn kávy Arabika ve vakuovém balení, která se těší oblíbenosti zejména kvůli svému unikátnímu aroma a chuti. Nezaostává za ní ani směs Standard Premium, která je zase kombinací zrn Arabika a Robusta, které jí dodávají plnou a intenzivní chuť.

SEGAFREDO
SEGAFREDO

ITALSKÁ KÁVA se vždy mohla těšit velkému úspěchu po celém světě a káva Segafredo nijak nezaostává. Společnost Massimo Zanetti Beverage Group, pod kterou Segafredo patří, se může hrdě nechat titulovat jako největší soukromá společnost v kávovém průmyslu.

ŠTRBSKÉ PRESSO
ŠTRBSKÉ PRESSO

Slovenská tradice a světová kvalita - představujeme vám kávu, která již ve své vůni nese originalitu, má výjimečnou chuť a v ní náboj plný síly.

ŠTRBSKÉ PRESSO je káva se slovenskou recepturou připomínající tradici napříč svými originálními šálky. Je to káva se slovenským duchem, typickým názvem charakterizujícím Slovensko, káva kde zvláště dbáme na kvalitu nejen při výběru zrn, ale také při jejich zpracování tak aby bylo dosaženo jejich dokonalé rovnovážné pražení, vyrovnaná chuť a zážitek.

TCHIBO
TCHIBO

Tchibo – gigant z Německa – ve světě německé kávy se postupně posouváme dál a to ke společnosti, kterou mnozí z Vás dobře znají. A možná iz jiného pohledu - ne jen jako prodejce kávy. Tchibo je výjimečná tím, že funguje ve více odvětvích, což je pro výrobce kávy opravdu dost netypické. Navzdory této skutečnosti se společně podívejme především na bohatou kávovou historii této německé hvězdy.

TONINO LAMBORGHINI
TONINO LAMBORGHINI

V Itálii se tentokrát podíváme na něco netradičního. Doposud jsme si vždy řekli něco o různých značkách a společnostech, které se prosadily v kávovém průmyslu a jejichž živnost i obchod je zaměřen převážně na ni a věci s ní spojenou. Ovšem když vám někdo řekne jméno Tonino Lamborghini, káva určitě nebude první věc která vám projde myslí.

VERGNANO
VERGNANO

KÁVA VERGNANO - ,,Ti, kteří si vybírají naši kávu si vybírají produkt z pocházející z bohaté minulosti a který stále hledí na budoucnost... .“ Toto jsou slova společnosti Vergnano. Sami uznáte, není nad první dojem a tato slova ve Vás už na začátku probudí očekávání něčeho velkého.

VINTAGETEA
VINTAGETEA

Vintage čaje